Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Що відбувається з цінами на молоко-сировину 16.07.2020

Що відбувається з цінами на молоко-сировину

Зростання цін на молоко-сировину підтримується, хоч і повільно, зважаючи на сезонність.

Як повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на avm-ua.org, незначно підвищилися ціни всіх ґатунків і найбільше – знову по першому. При цьому екстра ґатунок подорожчав на 6 копійок, до 10,16 грн/кг, вищий – на 3 коп., до 9,73 грн/кг, а перший –  на 8 коп., до 9,17 грн/кг. Середньозважена ціна трьох ґатунків додала 6 коп. і становить 9,69 грн/кг.

Змінився і діапазон коливань цін на екстра ґатунок за регіонами. У західному –  9,80-10,0 грн/кг.; східному –  9,9-10,2 грн/кг.; північному –  9,90-10,5 грн/кг., південному –  9,90-10,5 грн/кг., центральному –  9,90-10,40 грн/кг.

Не дивлячись на падіння виробництва молока на фоні завершення сезону великого молока, сезонний тренд зростання виглядає досить млявим. Причиною тут є падіння попиту, що сформувався під впливом карантинних обмежень, який не так швидко відновлюється. Додатковий тиск чинить, також, постійно зростаючий імпорт молочної продукції, який в умовах падіння купівельної спроможності громадян не лише утримує свою долю на ринку, але й зростає за підсумками першого півріччя.

Ситуація з відновленням у найближчу майбутньому навряд чи зміниться суттєво, проте зростання цін на сировину буде відмічатися в межах сезонного тренду, який може бути не таким стрімким, як до прикладу, минулого року

Повернення до списку