Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Що відображає ситуацію на ринку птахівництва і тваринництва 13.07.2020

Що відображає ситуацію на ринку птахівництва і тваринництва


"ПроАгро Груп" з посиланням на latifundist.com повідомляє, що комбікорми відмінно відображають ситуацію на ринку птахівництва і тваринництва. В цьому відношенні на українському ринку комбікормів за останні роки нічого не змінилося і специфіка залишається незмінною. Продуктом номер один на ринку залишається корм для птиці.

Торік на корм для птиці припало 67% всього виробництва кормів, що пояснюється як розвитком українського птахівничого ринку, так і зростанням споживання м'яса птиці. Корми для свиней займають 17%, ВРХ – всього 9%.

Водночас, за підсумками 2019 року виробництво кормів (без урахування преміксів) в Україні становить 6,3 млн т. Такий результат є найнижчим за останні шість років. Якщо  2013 року виробництво кормів становило 6,7 млн т, то до 2019 року воно скоротилося на 6% або 402,7 тис. т. За цей період, було тільки два роки (2014 рік – 6,8 млн т і 2018 рік – 6,6 млн т), коли виробництво показувало зростання загального обсягу.

Таким чином, за шість років знизилося виробництво готового корму для свиней на 20% (1,1 млн т) і ВРХ – на 21%(566,1 тис. т). Практично в два рази (44%) знизилося виробництво корму, не включене в інші категорії - 452,5 тис. т. Лише корми для домашньої птиці показали зростання за шість років в 10%, і їхнє виробництво на 2019 рік становить 4,2 млн т.

Міжнародне виробництво кормів також скоротилося  на 1,07% (до 1,13 млрд т). Дев'ять провідних країн-виробників кормів – США, Китай, Бразилія, Росія, Індія, Мексика, Іспанія, Японія та Німеччина – разом виробляють 58% світового виробництва кормів і включають 57% світових комбікормових заводів.

Читайте також 

Україна потребує національної стратегії та плану дій щодо забезпечення сталого розвитку генетичних ресурсів сільськогосподарських тварин


Повернення до списку