Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
В Україні під загрозою вирощування картоплі 23.06.2020

В Україні під загрозою вирощування картоплі


Начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко повідомила, що найближчий тиждень в Україні очікується суха і спекотна погода з мінімальнім кількістю опадів. Про це повідомляє fbc.net.ua, пише agronews.ua.

«У найближчі два тижні в Україні буде літо. Хочу заспокоїти, що немає суперпотужних антициклонів над нами, як немає і глобальних циклонів. Антициклони створюють ті жахливі посухи, які були у нас навесні. Немає і циклонів таких, як той, що стояв в травні над Україною, і в деяких областях випало по 3-4 місячні норми опадів. Опади в будь-якій кількості для України важливі, тому що два тижні у нас буде спекотна, майже суха погода. Невеликі дощі пройдуть тільки в західних областях. Температури високі: 22-27°С на заході, а на решті території 27-33°С», — сказала Тетяна Адаменко.

Від таких температур і буде залежати урожай зернових в країні. Адаменко зробила акцент на тому, що така спека в тривалій перспективі може суттєво зашкодити вирощування картоплі в Україні.

«Зміни клімату говорять про те, що через 10 років на більшій частині території України картоплю буде вирощувати взагалі недоцільно, тому що через настільки високі температури ґрунту вирощувати її буде безглуздо», — пояснила вона.

Раніше повідомлялося, що Україна вперше за історію незалежності почала імпортувати з країн Євросоюзу картоплю. Про поставки продукції вже заявили Франція, Бельгія і Нідерланди.

Керівник Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова заявила, що не пам’ятає такої ситуації, навіть у часи СРСР. Як пояснили в асоціації — все через карантин.

 


Повернення до списку