Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
В Україні сплеск імпорту свинини – у травні м’яса свиней імпортовано втричі більше, ніж попереднього місяця 11.06.2020

В Україні сплеск імпорту свинини – у травні м’яса свиней імпортовано втричі більше, ніж попереднього місяця

Упродовж травня надходження м’яса свиней з-за кордону активізувалося: за останній місяць весни Україна імпортувала 3,2 тис. т свіжого, охолодженого та мороженого м’яса свиней, що втричі більше, ніж попереднього місяця.

"ПроАгро Груп" з посиланням на asu.pigua.info повідомляє, що збільшенню обсягів імпорту м’яса свиней протягом травня сприяли активніші поставки з Канади, Польщі та Німеччини. Саме звідти цьогоріч завезли ¾ сукупних об’ємів імпортної свинини. Зокрема, з Канади протягом травня завезли понад 1 тис. т мороженої свинини сукупною вартістю 2,3 млн, тобто понад третину завезеного з початку року. З Польщі імпортували майже 0,8 тис. т свинини (понад 66% надходжень за 5 місяців), з Німеччини - 0,43 тис. т, що відповідає половині надходжень м’яса свиней станом на кінець травня.

У якості ключової причини такого пожвавлення імпорту експерти відзначають відчутно нижчі, ніж у кінці минулої весни глобальні ціни на свинину. При цьому, середній рівень внутрішніх цін закупівлі у травні був на 2% вищим, ніж роком раніше.

Наразі травневі обсяги імпорту найбільші за період з початку року та складають 48% надходжень свинини за п’ять місяців. З іншого боку, надходження свинячої сировини упродовж перших чотирьох місяців було малоактивним. Тож навіть з урахуванням такого сплеску імпортної активності зовнішня пропозиція свинини цьогоріч менша, ніж у 2019-му  –  на 35% у натуральному вираженні та на 27% у валютному еквіваленті. Тоді за п’ять місяців на внутрішній ринок надійшло понад 10 тис. т свіжого, охолодженого та мороженого м’яса свиней сукупною вартістю 19,1 млн дол. США.

 


Повернення до списку