Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
В українських лісах висаджують суперпродуктивні штучні клони дерев, які за 5 років виростають до 20 м 10.06.2020

В українських лісах висаджують суперпродуктивні штучні клони дерев, які за 5 років виростають до 20 м

У Сокирянському районі Чернівецької області вирішили спробувати закордонний досвід своїх колег – заліснення штучно виведеним клоном павловнії. Плантацію павловнії вже висаджено на території Ломачинецького лісництва площею 0,5 га. Також павлонію почали висаджувати і в інших областях. Про це повідомляє Північно-бессарабський інформаційний портал, пише agronews.ua.

Павловнію відносять до одного з видів рослин, яке найкращим чином підходить для збільшення виробництва лісоматеріалів і біомаси. В Іспанії в штучних умовах була виведена технічна форма цієї рослини. Вона адаптована для погодних умов Європи, стійка до місцевих шкідників і захворювань.

Від природного вигляду вона також відрізняється темпами приросту і характеристиками самої деревини. Адже за короткий термін лише 5 років виростає до 15-20 м, та може дати 240-350 м³/га якісної ділової деревини, а після зрізування за такий же період регенерує до попередніх розмірів.

Це означає, що 5 циклів проростання можна використовувати без необхідності повторної висадки. Для прикладу, дубовим насадженням потрібно 100 років, щоб отримати таку ж саму кількість деревини.

Цей клон був запатентований і отримав всі міжнародні сертифікати та дозволи.

Рослина була виведена спеціально для швидкого відновлювання лісів, вважається відмінним пиломатеріалом і біопаливом, а також завдяки великому листю, може поглинати в великій кількості СО2 й озонувати навколишній простір, що дозволяє їй бути незамінним посадковим матеріалом для парків міської межі, насаджень уздовж доріг і магістралей. Плюс до всього, з кожного гектара можна збирати до 700 кг меду, а листя використовувати в якості фуражу для тварин.


Повернення до списку