Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Холодний та дощовий травень звів нанівець сподівання на збір весняних медів - у пасічників надія лише на білу акацію 09.06.2020

Холодний та дощовий травень звів нанівець сподівання на збір весняних медів - у пасічників надія лише на білу акацію

Напередодні цвітіння білої акації – найбільш цінного медоносу в Україні – пасічники сподіваються, що погода виправиться, і у бджіл буде змога зібрати достатньо нектару.

Як повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на kurkul.com, в Україні акацієвий мед збирають з білої та жовтої акації. Оптимальна температура, за якою акація виділяє найбільше нектару – від 18 до 24 градусів за Цельсієм, при цьому не повинно бути сильних дощів, бо вони вимивають нектар з квіток. Мед білої акації – один із найдорожчих, і займає близько 5% від загального обсягу споживання на внутрішньому ринку – це приблизно 3,3 тис. тонн.

Холодний та дощовий травень звів нанівець сподівання на збір весняних медів: наразі на багатьох пасіках бджіл підгодовують, рятуючи їх від загибелі. Тому «травневого» меду, до складу якого входить нектар з плодових дерев і кущів, малини та інших ягід, цього року практично немає, принаймні у центральних та північних областях України зібрати його не дозволили погодні умови. Що стосується меду з ріпаку, то хоча ця культура непогано цвіла, нектару бджолам ледве вистачило для своїх потреб.

У загальній структурі медового врожаю травневий та ріпаковий меди, в середньому, займають по 7%, тобто сумарно – до 8 тис. тонн.


Повернення до списку