Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
ДОСТУП ЗА КОШТИ БЮДЖЕТУ ДО SCOPUS ТА WOS ДЛЯ ВИШІВ ТА НАУКОВИХ УСТАНОВ УКРАЇНИ БУДЕ ПРОДОВЖЕНО – НАКАЗ МОН 04.06.2020

ДОСТУП ЗА КОШТИ БЮДЖЕТУ ДО SCOPUS ТА WOS ДЛЯ ВИШІВ ТА НАУКОВИХ УСТАНОВ УКРАЇНИ БУДЕ ПРОДОВЖЕНО – НАКАЗ МОН

МОН продовжує передплату на міжнародні наукометричні бази даних Scopus та Web of Science для всіх державних та комунальних вишів і наукових установ України. Низка закладів також отримає доступ до нових аналітичних інструментів. Відповідний наказ МОН був підписаний 29 травня 2020 року.

“Доступ до баз для всіх – незалежно від відомчого підпорядкування – вперше був наданий у червні минулого року. Цьогоріч перед нами постало питання, чи продовжувати такий формат передплати, адже в нинішніх умовах ми маємо максимально ефективно витрачати кожну бюджетну гривню. Рішення приймалося на основі рекомендацій Комісії, до якої входять експерти як від академічної, так і від університетської наукової спільноти. Водночас враховувалися показники використання баз даних у 2019-2020 роках та в попередні роки”, – пояснив перший заступник Міністра освіти і науки Юрій Полюхович.

Він також підкреслив, що Комісія звернула увагу на ті установи, які не досить активно скористалися доступом до баз даних, зокрема, за рік мали менш як 100 пошукових запитів та переглядів записів.

Наразі МОН домовилося з компаніями, що надають доступ до баз даних, про передплату Web of Science на 1 рік, а Scopus – на 9 місяців. У майбутньому ці терміни планується продовжити відповідно до показників активності користування базами та наявності бюджетних коштів.

Окрім доступу для всіх установ до Scopus та Web of Science, для низки закладів також буде забезпечено передплату на аналітичні платформи InCites та SciVal.

Так, за рекомендацією Комісії доступ до SciVal одержать:

Державна науково-технічна бібліотека України, де ним зможуть скористатися представники усіх установ;

Передбачається, що ці ЗВО нададуть можливість користування платформою для науковців з інших вишів та наукових установ.

Доступ до InCites матиме Український інститут науково-технічної експертизи та інформації, де ним зможуть скористатися вчені з інших установ.

Довідково:

Scopus та Web of Science – визнані в світі міжнародні наукометричні бази даних. Вони індексують наукові видання за різними напрямами: природничі, технічні, суспільні, гуманітарні науки тощо. Доступ до цих баз дає можливість проводити аналіз міжнародних наукових досліджень, оцінювати значимість отриманих результатів і прогнозувати тренди науково-технічного розвитку. Зокрема, бази дозволяють відстежувати наукову цитованість публікацій.

Для проведення ґрунтовного наукометричного аналізу на інституційному або національному рівні за допомогою Scopus та Web of Science існують додаткові інструменти – аналітичні системи SciVal та InCites відповідно.

https://mon.gov.ua/ua/news/dostup-za-koshti-byudzhetu-do-scopus-ta-wos-dlya-vishiv-ta-naukovih-ustanov-ukrayini-bude-prodovzheno-nakaz-mon


Повернення до списку