Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Зараз ми бачимо найгірші показники, тобто дно молочної галузі, після чого без державної підтримки Україна втратить її, - Вадим Чагаровський 04.06.2020

Зараз ми бачимо найгірші показники, тобто дно молочної галузі, після чого без державної підтримки Україна втратить її, - Вадим Чагаровський

Голова ради директорів Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський заявив, що сьогодні найкритичніша ситуація в молочній галузі за всі роки незалежності України: "Зараз ми бачимо пік: найгірші показники, тобто дно молочної галузі, після чого без державної підтримки Україна втратить її".

"Кількість поголів’я корів в Україні сягнула найменшої величини –1,7 млн голів. Навіть у післявоєнні часи в 1946 році було 4,6 млн корів. Тож перший мінус – 1,7 млн поголів’я корів в Україні. Другий – найменша за всі роки кількість виробництва молока. Офіційно Україна начебто виробляє 9,8 млн т молока, із них 2,7 мл т – це молоко з господарств, решта (6,1 млн т) – від населення. Я стверджую, що немає такої кількості виробництва молока, про яку звітує офіційна статистика. Практично все молоко від господарств (2,7 млн т) переробляється", - зазначив експерт.

За його словами, статистика свідчить про виробництво щороку понад 7 млн т молока у приватному секторі (в особистих селянських господарствах).

"Стільки молока немає. Чому? За радянських часів в Україні було 2,2 млн поголів’я корів (5,5 млн т молока, виробленого одноосібними господарствами). А зараз поголів’я корів - 1,3 млн, але виробництво молока чомусь зросло і сягнуло понад 7 млн т. У мене питання: які позитивні зміни відбулися в селі, щоби стверджувати про таку кількість виробництва молока? Корми з’явилися, раціон покращився, проведена велика селекційна робота, умови утримання змінили? Нічого з цього немає", - цитує слова експерта "ПроАгро Груп" з посиланням на agropolit.com.

За оцінками експерта, приватний сектор (одноосібники) дає нині 3,5-4 млн т молока. Загальна кількість молока в Україні разом із господарствами - 6,2-7 млн т.


Повернення до списку