Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Депутати зареєстрували законопроект, який стимулюватиме зменшення скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти 29.05.2020

Депутати зареєстрували законопроект, який стимулюватиме зменшення скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти

У Раді зареєстрували законопроект № 3543, який передбачає стимулювання водокористувачів до зменшення скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат Олександр Мариковський.

«Від сьогодні напружаться усі забруднювачі водних об’єктів в Україні! В основному – водоканали. Усі ті, хто нормово, або понаднормово, або бездозвільно скидає в річки та озера забруднюючі речовини. Ми зареєстрували новенький Законопроект 3543 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання зменшення скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти», – зауважив він.

Ідеться про такі забруднюючі речовини, як азот амонійний, органічні речовини (за показникам біохімічного споживання кисню (БСК 5), завислі речовини, нафтопродукти, нітрати, сульфати, фосфати та хлориди.

 «Законом ми поетапно підвищуємо ставку екоподатку в 10 разів. А за перевищення норм скидів і за відсутності дозоволу – справляєтиметься податок у 10-тикратному розмірі від основної ставки. Скоро ми починаємо глобальну реформу податків, штрафів, фондів і т.д.», – додав він.

Закон передбачає також санкції щодо перевищення скидів у водойми.

«Закон передбачає також санкції нові санкції щодо перевищення скидів і відсутності дозволу. Ми долучилися до його розробки, адже саме санкції за порушення природоохоронного законодавства стимулюють суб’єктів господарювання до модернізації. Наразі питання водних ресурсів стоїть дуже гостро. У Всесвітньому фонді дикої природи заявили, що в сфері водних ресурсів України назріває критична ситуація з запасами прісної води. Головною причиною ситуації називають невиконання норм чинного законодавства. Саме тому потрібно робити кроки на шляху до його оновлення», – написав у себе на Facebook екс-голова Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов.


Повернення до списку