Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Через посуху надходження України від агроекспорту у 2020 році зменшаться, – експерт ФАО 17 28.05.2020

Через посуху надходження України від агроекспорту у 2020 році зменшаться, – експерт ФАО 17

У 2020 році Україна зменшить надходження від експорту аграрної продукції, тому що сьогодні в грундах – найменше вологи за всю історію. Про це в інтерв’ю hromadske.ua  заявив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

«Крім вирощування фуражних зернових, та, можливо, виробництва курятини, яєць і рослинних олій, більшість інших напрямів АПК зазнають прямих втрат від корона кризи», – сказав експерт.

Він додав, що із занепокоєнням спостерігає за тим, що Україна після знищення аграрного міністерства практично зникла з переговорних процесів щодо доступу до нових ринків.

Більше того, доступи до окремих ринків ми втрачаємо. І галузеві асоціації говорять, що не знають, до кого звертатися з цих питань. У той час ЄС, наприклад, підписав минулого року угоду про вільну торгівлю з В’єтнамом – одним з найперспективніших ринків збуту агропродукції. Аграрні асоціації давно просять розпочати переговори з цією країною, але тепер наші шанси значно нижчі. Подібних історій багато, – зазначив Ярмак.

 

Чверть сільгоспземель в ЄС планують перевести в органічні

Попри те, що пандемія створила нові виклики для європейського сільського господарства в Єврокомісії представили проект «Біорізноманіття на горизонті 2030 року» та стратегію «Від ферми до столу».

Проекти обох документів свідчать про те, що площа, присвячена органічному землеробству, повинна становити 25% загальної площі сільського господарства Європейського Союзу до 2030 року, що 10% сільськогосподарських земель призначається невиробничим елементам.

Використання добрив планується зменшити на 20%, а використання засобів захисту рослин скоротити на 50%. Існує також можливість розширення площ, на яких обмежується сільськогосподарська діяльність.

Такі ініціативи зустріли негативну реакцію багатьох фермерів. Зокрема, Аграрна асоціація молодих фермерів Севільї (Іспанія) зазначає, що проект матиме  негативний вплив на сільськогосподарських виробників та ранчо, тоді як інші сектори та міські райони лише заохочуються діяти добровільно.

Аграрії аргументують, що пандемія показала, що здоров’я та харчування населення Європи не можуть бути в руках третіх країн; що стратегічні сектори не повинні переїжджати і що завдяки зусиллям сільгоспвиробників полиці супермаркетів добре забезпечені.


Повернення до списку