Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Агросектор працевлаштував більше двох третин безробітних України під час карантину 27.05.2020

Агросектор працевлаштував більше двох третин безробітних України під час карантину

Начальник Управління надання послуг населенню Державного центру зайнятості Інна Бондіні повідомила, що під час карантину багато актуальних вакансій є у сільському господарстві, у сфері охорони здоров’я, наданні соціальної допомоги, у сфері логістики, забезпеченні правопорядку.

«Минулого року у нас було 100-120 тисяч вакансій, тобто більш, ніж наполовину їхня кількість нині зменшилася», – зазначила Бондіні.

На думку чиновниці, причина скорочення кількості вакансій така сама, як і збільшення кількості шукачів роботи. «Деякі підприємства призупинили свою роботу. Вакансії закрилися ще й тому, що тепер потенційний робітник не має змоги добиратися до місця роботи. Можливо, вони відкриються після закінчення карантину, коли почне відновлюватися бізнес», – зауважила начальниця.

Зі слів Бондіні, зараз люди шукають різну роботу і в період карантину готові до зміни роботи, готові до зміни кваліфікації. «Статистика свідчить, що навіть в умовах карантину, з 12 березня ми працевлаштували майже 80 тис. безробітних. 70% з них влаштувалися у сфері сільського господарства, 8% — у переробній промисловості, 7% – у сфері торгівлі, у будівництві, держуправлінні, сфері транспорту та кур’єрської діяльності – десь по 2-3%», – сказала Інна Бондіні.

ІЦ УАК за матеріалами Seeds

agroconf.org


Повернення до списку