Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
В Україні не обмежуватимуть обсяг експорту кукурудзи 29.04.2020

В Україні не обмежуватимуть обсяг експорту кукурудзи

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України відкликало ініціативу, що передбачала встановлення граничного обсягу експорту кукурудзи врожаю 2019 року до 31 серпня 2020 року на рівні 29,3 млн тонн, інформує Українська зернова асоціація, повідомляє agronews.ua.

Сьогодні перед вітчизняними аграріями стоїть завдання встигнути продати надмірні залишки кукурудзи поки міжнародні ціни сприятливі для української кукурудзи- вітчизняний товар на 25-30$/т дорожчий кукурудзи з США та Аргентини. Ціни ж на врожай наступного маркетингового року значно нижчі, та й зберігати кукурудзу значно важче та дорожче ніж інші зернові культури, – вважають в УЗА.

“Окрім того, для України сьогодні вкрай важливо забезпечувати стабільний притік валюти, що й забезпечує реалізація кукурудзи на експорт. Більше того, Україна, як одна із держав експортерів продовольства, несе свідому відповідальність перед усім людством, бо є одним з головних суб’єктів забезпечення продовольчої безпеки у світі. Також Україна приєдналася нещодавно до заяви СОТ щодо прогнозованості торгівлі агропродукцією та недопущення обмеження експорту продовольства”, – йдеться у повідомленні.

На сьогодні не має жодних передумов для дефіциту кукурудзи на внутрішньому ринку. Минулого року Україна отримала рекордний врожай кукурудзи – 35,2 млн. т, а в цьому році, врожай кукурудзи може сягнути нового рекорду, повідомляють в асоціації.

У товарній структурі аграрного експорту у 2019 році найбільше зросли поставки української продукції рослинництва — на 31%, або 3 млрд дол. При цьому частка експорту продукції рослинництва в загальній структурі експорту продукції АПК становить 58%.

Нарощування поставок продукції рослинництва відбулося за рахунок збільшення експорту кукурудзи на 49%, або 1,7 млрд дол.

Нагадаємо, Україна в березні суттєво наростила експорт кукурудзи.


Повернення до списку