Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
16.04.2020

Виробники ініціюють інтервенційні закупівлі молока

Як поінформувала Олена Альшанова, заступник директора Департаменту аграрної політики та сільського господарства Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, одразу кілька асоціацій виробників молока в Україні ініціюють введення інтервенційних закупівель молока, щоб підтримати виробників і не допустити банкрутства та зупинки підприємств.

Про це повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на agravery.com.

Гуртово-відпускні ціни на молоко у лютому становили  20 грн/кг, що на 8% вище, ніж у лютому 2019 року. Роздрібна торгівля – в середньому 25 грн/кг, що вище на 3,6%. Це підвищення не покриває збитків молочників під час карантину, пояснює експерт.

За прогнозом Продовольчої та сільськогосподарської організація ООН світове виробництво молока зросте цього року на 4,6%. Переважно, це стосується Індії, Пакистану, ЄС та Бразилії. У тих же регіонах, яким загрожує посуха і дефіцит кормів, виробництво молока, навпаки, зменшиться. Україна наразі може увійти в число регіонів, де проблема посухи буде стояти доволі гостро. Відповідно, виробництво як кормів, так і молока, може здорожчати. В таких умовах гарантовані інтервенційні закупівлі молока можуть підтримати виробників у період, коли збут стає проблемою.


Повернення до списку