Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Держгеокадастр вносить зміни до принципу погодження проєктів землеустрою 10.04.2020

Держгеокадастр вносить зміни до принципу погодження проєктів землеустрою

Інститут землекористування Національної  академії аграрних наук України повідомляє про нову постанову Уряду, відповідно до якої від 1 травня 2020 року:
- діятиме екстериторіальний принцип погодження усіх видів документації із землеустрою;
- функціонуватиме лише електронна форма (із застосуванням кваліфікованого електронного підпису) подання на погодження до територіальних органів Держгеокадастру документації із землеустрою (отримання висновку про розгляд також відбуватиметься онлайн);
- до проєктів відведення буде додано 7 видів документації із землеустрою (зокрема по інвентаризації та рекультивації земель, необхідної для зняття та перенесення родючого шару ґрунту).

 

Вищевказаний принцип неодноразово доводив свою ефективність. Для прикладу, із запровадженням екстериторіального погодження проєктів відведення, відсоток негативних висновків скоротився від 40 до 15%.

Тепер, коли усі документації розроблятимуться відповідно до вимог законодавства, а не до «регіональних особливостей» та «традицій», очікується ліквідація будь-яких проявів суб’єктивного фактору та зменшення кількості відмов по решті документацій до 15%.


Повернення до списку