Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Що приваблює інвесторів зеленої енергетики в Україну 04.03.2019

Що приваблює інвесторів зеленої енергетики в Україну

Привабливий зелений тариф, бажання стати енергетично незалежною від Російської Федерації, сприятливі кліматичні умови — ті фактори, що заохочують іноземний бізнес вкладати кошти у відновлювальну енергетику в Україну. Про це йшла мова на конференції «Український енергетичний форум», організованій Інститутом Адама Сміта, передає propozitsiya.com.

За 2018 рік було введено 842 МВт потужностей в галузі відновлюваної енергетики, більшість з них це сонячні станції, бо їхнє під’єднання найбільш просте. Загальна кількість енергії з відновлювальних джерел - 2 гВТ 792 МВт. «Вітер і сонце — основні «гравці», але з’являються також біогазові станції, маленькі гідростанції. В Україні розвиваються усі види відновлюваної енергетики, представлені у світі», — розказав Олександр Рєпкін, Голова наглядової ради енергетичної компанії Tokmak Solar Energy.

Найближчим часом потрібно буде замінювати потужності теплових електростанцій, термін експлуатації яких добігає кінця. «Вік наймолодшої ТЕС — 42 роки. Потрібна стратегія, яким чином замінювати застарілі об’єкти», — додав Рєпкін.

Нова альтернатива — виробництво зеленого водню, що дозволить використовувати відновлювану електроенергію як постійне джерело живлення не залежно від погоди. «У світі формується нова енергетична галузь або можна сказати більше — формується економіка, пов’язана з переходом на новий вид носія — водень. Водневі технології інтегруються в інші сфери — транспорт і житлово-комунальне господарство. Найбільша частина проектів реалізована в галузі акумулювання енергії», — пояснив спікер.

Геополітичний поштовх щодо незалежності від Сходу, привабливий зелений тариф,  — ті аргументи, які приймали до уваги інвестори в компанії Scatec Solar, виходячи на ринок України, розказав Магнус Йохансен, керівник з розвитку бізнесу в Україні. Компанія має три майданчика в Миколаєві, один — в Черкасах. Загалом комплекс генерує 400 МВт енергії за допомогою Сонця.

Інвестор зазначив, що бізнес в Україні має свою специфіку. «Важко зрозуміти, де саме мережі доступні. Навіть, якщо є технічні умови, не зрозуміло, чи ви дійсно зможете підключити новий проект до існуючих мереж», — додав Магнус Йохансен.

Українське законодавство змінюється дуже швидко. «Це виклик для міжнародних компаній — як управляти, щоб усе було законно. Бо це призводить до затримки, дозволи забирають більше часу, ніж ми думали».+

Якість проектів в Україні — друге питання. Серед них досить багато добрих, але найбільший виклик — залучення міжнародного фінансування та знайти підрядників. Ми залучали і міжнародних експертів, і працівників на місці, поєднавши міжнародний і місцевий потенціал».

Експерт додав, що вітер дає в 2,5 разів енергії на ту ж потужність. Тому найближчим часом в Україні буде активний розвиток вітрової енергії. Крім того, прибуток від зеленої енергетики на 40% більше на Півдні. Але там є обмеження мереж. «Доступність мереж і достатність сонця — в Центрі України, тому там очікується досить сильна конкуренція. Багато людей хочуть будувати в Україні нові проекти».

Щодо нового закону про зелені аукціони, то інвестори наполягають, що хотіли б брати у них участь, але діяти будуть дуже обережно.


©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/shcho-privablyuie-investoriv-zelenoyi-energetiki-v-ukrayinu


Повернення до списку