Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
20.02.2019

Кукурудза українського виробництва користується попитом в країнах ЄС

Експорт кукурудзи з України зростає значними темпами. Про це повідомляє інформаційний ресурс agronews.ua із посиланням на аналітиків компанії УкрАгроКонсалт.

У вересні – січні 2018/19 МР Україна експортувала 11,4 млн тонн кукурудзи, що на 74,5% перевищило аналогічний показник минулого сезону (6,5 млн тонн) і на 35,7% середній за п’ять років показник для даного періоду (8,4 млн тонн).

Темпи експорту кукурудзи в лютому 2019 року продовжують зростати і  перевищили обсяги січневого експорту.

За п’ять місяців поточного сезону понад 69% від загального обсягу експорту кукурудзи припало на ринки країн ЄС. Експорт в ЄС збільшився  на 144% до 7,9 млн тонн.

Серед двадцяти європейських країн-імпортерів української кукурудзи найбільші обсяги закупили Іспанія, Нідерланди та Італія.

Китайські споживачі збільшили закупівлю української кукурудзи у вересні – січні 2018/19 МР на 31% до 1 млн тонн проти 814 тис. тонн за аналогічний період минулого сезону.

Також експорт української кукурудзи зріс в напрямку таких ключових ринків як Єгипет і Лівія. Зростання поставок у звітному періоді відзначений в Ліван.

Закупівлю української кукурудзи відновила Індія, а в січні поточного сезону в цю країну було експортовано майже 65 тис. тонн кукурудзи.


Повернення до списку