Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
20.02.2019

Українську соняшникову олію найбільше споживають у Індії

 

 У товарній структурі вітчизняного експорту традиційно переважає продукція рослинництва. Головними продуктами у ній, крім зернових, є олійні культури та рослинна олія. Про це повідомляє ННЦ  Інститут аграрної економіки НААН”.

У 2018 році вартість експорту насіння олійних культур склала 1,9 млрд дол. США. Обсяги поставок цієї продукції на зовнішні ринки доcягнули 4,8 млн т.

Обсяги експорту ріпаку у натуральному виразі сягнули торік рекордної для України позначки у 2,4 млн т.  Основними покупцями українських олійних культур та олії у 2018 році, як і в попередні роки, є країни Азії, Європи та Африки.

Характерною рисою 2018 року стало посилення позицій Європейського Союзу в імпорті насіння вітчизняних олійних культур. Торік частка їх експорту до країн цього регіону склала 60%.

Лідируючу позицію серед імпортерів українських олійних культур посіла Німеччина (17,6%). Значними є також частки Туреччини (16,5%), Бельгії (14,9%), Франції (6,7%), Білорусі (6,6%) та Нідерландів (5,2%). Чималі поставки зафіксовані також до Польщі, Ірану та Італії.

У 2018 році був встановлений абсолютний рекорд за обсягами зарубіжних поставок соєвої олії – 215 тис. т.

Найбільший попит на українську соняшникову олію традиційно спостерігався з боку Індії (39,8%). Решта важливих країн – імпортерів: Китай (9,5%), Ірак (5,8%), Нідерланди (5,7%), Іспанія та Італія (по 5,3%).


Повернення до списку