Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
29.01.2019

Низькі температури не становили загрози озимим зерновим

Наявність достатнього, місцями навіть надмірного снігового покриву не викликала загрози для озимих зернових культур, навіть при зниженні температури повітря до мінус 15-20°С.

В кінці другої — на початку третьої декад січня на більшості територій переважала нестійка погода з різким коливанням температурного режиму і опадами. Лише протягом останніх днів минулого тижня майже на всій території України спостерігалося істотне пониження температури повітря, місцями до 20°С морозу, пише ukragroconsult

Середньодобова температура повітря протягом останнього тижня виявилася на 1-5°С вище норми і перебувала в межах від 5°С морозу до 5°С тепла. Мінімальна температура повітря в найхолодніші ночі при цьому знижувалася до 4-22°С морозу.

«На більшості площ південних, західних, Житомирської, окремих районах Київської, Вінницької, Дніпропетровської областей висота снігового покриву становила від 15 до 25 см. На решті території країни висота снігового покриву досягала 10-30 см, місцями в Чернігівській, Сумській, Полтавській, Черкаській, Кіровоградській, Харківській областях — від 31 до 44 см», — йдеться в повідомленні.
За даними моніторингу, сніговий покрив спостерігається тривалий час на багатьох полях, створюючи передумови для формування достатнього ресурсу ґрунтової вологи навесні. Наразі стан зимуючих рослин оцінюється як добрий та задовільний.


Повернення до списку