Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
До зоопарку «Асканія-Нова» завезли самця такіна-мішмі Budorсas taxicolor, який народився в Миколаївському зоопарку у 2016 році 22.01.2019

До зоопарку «Асканія-Нова» завезли самця такіна-мішмі Budorсas taxicolor, який народився в Миколаївському зоопарку у 2016 році

Його ім’я Річард.

Такін — рідкісний вид парнокопитних тварин родини Бикових, занесений до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи. Мешкають такіни у гірських місцевостях Бутану, західного Китаю, північної М’янми, східної Індії на висоті до 4000 метрів над рівнем моря.

Ці тварини мають своєрідний вигляд — дещо схожі на антилоп гну і вівцебиків, у них довгий волосяний покрив, який добре захищає їх від холоду. Дуже незвичною є хода такінів: здалеку їх можна прийняти за ведмедів. Вони харчуються травою, листям кущів і дерев, взимку і навесні — бруньками і молодими пагонами. Важать такіни до 400 кг.

Європейці відкрили вид у середині ХІХ століття. В Україну пару такінів вперше завезли в 2013 році в Миколаївський зоопарк.

Річард стає на задні ноги, спираючись передніми на огорожу, щоб дістати гілки дерева або попросити щось смачне. При цьому він може однією передньою ногою нахиляти гілку — так не вміє робити жоден інший представник Бикових. Відвідувачів зоопарку запрошують помилуватися такіном у новому екскурсійному сезоні, який розпочнеться у квітні.

Повернення до списку