Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Протягом останнього тижня ціни на мандарини в Україні знизилися, практично досягнувши показника 2017 року. 20.12.2018

Протягом останнього тижня ціни на мандарини в Україні знизилися, практично досягнувши показника 2017 року.

Як зазначають аналітики «Інфо-Шувар», згідно з даними моніторингу цін на найбільших гуртових майданчиках країни, протягом останнього тижня мандарини в Україні подешевшали трохи більш, ніж на 10% і реалізуються в межах ціни 27-38 грн/кг, що лише на 3% дорожче, ніж у відповідний період минулого року.

Аналітики відзначають, що в 2017 році спостерігалася аналогічна тенденція до зниження ціни на мандарини у передсвятковий період, проте, вже з 19 грудня ціна знову почала збільшуватися.

Основними імпортерами мандаринів сьогодні є Туреччина, Іспанія, Італія та Греція. Імпортери наголошують на тому, що попит саме на європейські фрукти напередодні новорічних свят щороку зростає, не дивлячись на те, що вони дещо дорожчі від турецьких і грузинських цитрусових.


«Європейські мандарини більш солодкі, тому, українці щороку надають їм більшу перевагу. Це, звичайно, виклик для імпортерів, солодкі фрукти, зазвичай, мають коротший термін реалізації. Але споживач готовий платити справедливу ціну за насичені смаки і ми мусимо підлаштовуватися під ці вимоги», - зауважив один із операторів найбільшого в Західному регіоні фруктового терміналу, розташованого на гуртовому ринку «Шувар» у Львові.

Так, за даним офіційної статистики, на фоні загального збільшення імпорту цитрусових за останні п’ять років відбулось зниження поставок мандаринів із Туреччини на 18%, хоча, ця країна лишається головним постачальником мандаринів в Україну в передноворічний період. Поставки мандаринів із Грузії , які, зазвичай, пропонуються в найдешевшому ціновому сегменті, за п’ять років скоротились майже в 1,5 рази. Натомість, поставки мандаринів з Італії зросли в 1,5 рази і в 2 рази збільшився обсяг імпорту з Греції.

Загалом, за рік Україна імпортує близько 135-145 тис. тонн мандаринів, близько 60% цього обсягу до сих пір припадає на Туреччину, відзначають експерти.


Повернення до списку