Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
03.10.2018

ОБЛІПИХОВИЙ БУМ. ПЕРЕВАГИ ВИРОЩУВАННЯ

ОБЛІПИХОВИЙ БУМ. ПЕРЕВАГИ ВИРОЩУВАННЯ

За останні 5 років світовий ринок обліпихи виріс на 40% і досяг $18 млрд. З них $1 млрд припадає на саму ягоду і 17 млрд — на продукти її переробки, передає Agroreview.

Українські аграрії не стоять осторонь світового тренду. У 2017 році було відзначено значне збільшення закупівель посадкового матеріалу, який почне давати перші врожаї до 2020-го. У наступному році в країні буде вироблено близько 50 тис. обліпихових саджанців.
За розрахунками аналітиків, найбільш оптимальна на сьогоднішній день площа обліпихових насаджень становить 10 гектарів. Ці невибагливі кущі можуть добре рости в будь-якому регіоні України. На гектарі посадок вміщується близько 1500-1700 кущів обліпихи, кожен з яких вже в перші роки здатний давати 5-9 кг ягід. З віком урожай буде збільшуватися.

Розмір вкладень в створення обліпихового господарства залежить від його конфігурації. Якщо підприємство зосередиться тільки на виробництві свіжої ягоди, то буде потрібно $270-350 тис. При додаванні обладнання для заморозки і зберігання ягід, обсяг інвестицій збільшиться до $500-550 тис. При використанні всіх можливостей реалізації свіжих і заморожених ягід, щорічний дохід даного господарства зростатиме з $170 тис. в перший рік реалізації до $800 тис. при підвищенні віку кущів і їх виході на максимальну продуктивність.


Повернення до списку