Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Українські виробники збільшують обсяги виробництва нуту                 01.10.2018

Українські виробники збільшують обсяги виробництва нуту

Український нут знаходить покупців на внутрішньому та зовнішньому ринку.                              З кожним роком попит на нут зростає, та вирощування даної культури стає прибутковим, особливо на півдні країни, де кліматичні умови дозволяють вирощувати високоврожайні сорти нуту. Про це зазначають експерти Консалтингової агенції «УкрАгроКонсалт».

Урожайність українського нуту, завдяки природно-кліматичним умовам значно вище середньосвітового рівня і становить близько 2,2 т / га.

Завдяки високій маржинальності нуту, яка сьогодні вище, ніж у соняшнику або сої, дана культура все більше знаходить застосування в українських аграріїв. Рентабельність його продажів оцінюється на рівні 52%.

В цьому році урожай український вирожай нуту майже в два рази вище, ніж в попередньому. Ціна на нут залишається стабільно високою.

Український нут користується попитом в таких країнах, як Індія, Пакистан, Туреччина, Йорданія, Єгипет та Саудівська Аравія.

Збільшення обсягів виробництва нішевих культур в Україні та налагодження їх експорту є результатом державної політики сприяння розвитку національних агровиробників.

 


Повернення до списку