Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
В Україні динамічно збільшується кількість виробників органічної продукції 27.08.2018

В Україні динамічно збільшується кількість виробників органічної продукції

В Україні активно розвивається виробництво  органічної продукції. За інформацією Федерації органічного руху України, з 2002 року (коли органічний напрям почав розвиватися у країні) кількість сертифікованих господарств зросла більш ніж у 100 разів, а загальна площа сертифікованих земель - утричі. Це дає фахівцям підставу стверджувати, що органічне сільськогосподарське виробництво перетворилося на один з найперспективніших видів аграрного бізнесу. Про це повідомляє інформаційний ресурс landlord.ua

Загалом в Україні налічуєься близько 300 господарств, що отримали статус органічних.

Майже половина угідь загальною площею до 400 000 га були зайняті під вирощування зернових, біля чверті - олійними і зернобобовими. Все інше припадає на овочеві плантації, сади й різні сільгоспкультури. Крім того, в Україні сертифіковані                550 000 га дикоросів.

У 2017 році обсяг внутрішнього ринку органічної продукції становив 29,4 млн євро, тоді як  в 2005 році лише 200 000 євро.

У цьому році за ініціативи Президента України Петра Порошенко парламент прийняв нову нормативно-правову базу для операторів органічного ринку продовольчих товарів, які сприятимуть розвитку ринку органіки за європейською моделлю.    

 


Повернення до списку