Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Уряд заклав лише половину коштів на діяльність установ Національної академії наук України (НААН), що містить ризики для роботи Академії. 04.10.2017

Уряд заклав лише половину коштів на діяльність установ Національної академії наук України (НААН), що містить ризики для роботи Академії.

Кабмін вирішив зекономити на роботі НААН – у бюджет на 2018 рік заклали половину потрібних коштів.

Про це заявив під час засідання аграрного комітету, присвяченому питанням бюджету на 2018 рік, академік НААН Михайло Гладій. 
“В бюджеті на 2018 рік на роботу установ НААН усіх рівнів передбачено 441 млн грн. Це тільки на 51% забезпечує наші потреби. Через недофінансування у наукових установа Академії відбувається подальше скорочення працівників”, - пояснює він. За його словами, наразі існує бюджетна несправедливість. “Середня зарплатня по Україні сьогодні складає 6700 грн, а в НААН – 4126 грн. Зрозуміло, що через це відбувається відтік кадрів”, — відзначає науковець.  
Гладій додає, що через недофінансування страждають і плани з розбудови 7 наукових лабораторій в системі НААН, які допомагають створенню сучасних сортів рослин. “Проектна їх вартість 222 млн грн. Ці гроші потрібні. Коли говорять про фінансування НААН, то варто пам’ятати, що Академія і всі дотичні до неї установи сплатили податків у бюджети рівнів за 2016 рік 750 млн грн, що вдвічі перевищує бюджетне фінансування Академії. 
Врахуючи надзвичайних стан науки, колектив вчених просить збільшити фінансування НААН на 2018 рік на 130 млн грн”, — підсумував він. 

Повернення до списку