Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
24.04.2017

В Україні працюють над підвищенням біобезпеки

Спільна робота Асоціації «Свинарі України», Держпродспоживслужби та Мінагрополітики над покращенням епізоотичного клімату в Україні та підвищенням рівня біобезпеки щодо АЧС вже має перші результати. Про це повідомляє прес-служба Асоціації «Свинарі України». 

 
Йдеться про законопроект, над яким працювали експерти відомств й АСУ у 2016-му році. З огляду на напружену епізоотичну ситуацію з африканською чумою свиней в Україні (вже 65 випадків у 2017-му), він передбачає посилення вимог до свиногосподарств та присадибників, щоб мінімізувати поширення «африканки». 
Серед основних положень: Обов’язкове дотримання заходів біобезпеки на кожному свинокомплексі; Реєстрація господарства, у якому більше 10 голів свиней; Заборона подвірного забою (не більше 3-х свиней на рік для власних потреб); Обов’язкова ідентифікація свинопоголів’я; Впровадження системи компартментів. Наразі проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення заходів із біологічної безпеки та збереження тваринництва в Україні» — спільний доробок Асоціації «Свинарі України», Держпродспоживслужби та Мінагрополітики пройшов погодження відповідних органів й оприлюднений для обговорень.за даними: agropolit.com

Повернення до списку