Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Як розповсюджується АЧС 15.11.2016

Як розповсюджується АЧС

Африканська чума свиней хаотично рухається територією України, вражаючи все більше господарств. На сьогоднішній день це захворювання не лікується. І поки розробка вакцини триває, поголів’я свиней продовжує гинути у великій кількості.

Складність хвороби ще й у шляхах її поширення.

«Перший — кліщі. На території України вони не є переносником, а от в Західній Європі – так. Другий шлях — дикі тварини, переважно дикі кабани. Третій шлях — неякісні харчові відходи або неякісно знищена сировина тваринного походження там, де було встановлено випадки африканської чуми. Для України актуальні останні два фактори – дика фауна і продукти харчування», — розповідає директор Інституту ветеринарної медицини НААН України, доктор наук Сергій Ничик.

Наразі в Україні зареєстровано 75 випадків АЧС.


Нагадаємо, Африканська чума свиней отримала свою назву через те, що вперше була зафіксована на території Африки. Вперше хворобу зареєстрували у Південній Африці в 1903 році. Після цього вірус проникнув на територію Європи.

В Україні АЧС офіційно зареєстрували у 1971 році на території Київської та Одеської областей.Теперішнє загострення ситуації з АЧС у Східній Європі пов’язують вже з 2007 роком. Тоді африканська чума свиней поширювалася на території країн Кавказу та Росії. З 2012 року АЧС знову реєструють в Україні.


Повернення до списку