Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Розквіт біотехнологій для АПК: на стику IT та агро 15.09.2016

Розквіт біотехнологій для АПК: на стику IT та агро

Що являє собою сектор біотехнологій сьогодні?

«Проекти у біотиці наразі не є настільки популярними, як проекти в IT-сфері, але інвестувати цю галузь необхідно починати вже зараз! Водночас, для цього потрібно мати масштабніше мислення і бути завжди на крок попереду» − зазначає український науковець, засновник проекту BIOsens Андрій Карп'юк.

За прогнозами експертів, через 10-20 років, біотехнології стануть найбажанішим та перспективним сектором для інвестування. Готові біотехнологічні та біосенсорні продукти насьогодні користуються попитом на ринках США, Китаю та Європи. Світовий рівень інвестиційної привабливості біотехнологій наближається до лідируючих позицій IT.

Поступове зростання інтересу до біотехнологічних розробок підтверджується ще й тим, що фондовий індекс акцій біотехнологічних компаній NASDAQ Biotechnology (NBI) з 2010 року збільшувався майже у три рази швидше, ніж індекс S & P 500 - показник вартості акцій компаній з найбільшою капіталізацією у США. З січня 2010 по липень 2015 років індекс NBI виріс у три рази, а сумарна вартість акцій сегмента досягла $ 900 млрд.

Як наукова дисципліна, біотехнологія розробляє цінні речовини і продукти, використовуючи у якості об'єктів біологічні елементи: клітина, ДНК і мікроорганізми. Вже існують три основних вектора роботи фахівців-біотехнологів: сільське господарство; енергетика та промисловість і медицина.

Варто відзначити, що порівняно з IT-сферою, біотехнології розвиваються значно повільніше, хоча з’явилися ще у ХХ сторіччі. «Переважно це обумовлено тим, що біотехнологічні інструменти проходять щоденний процес створення, освоєння, апробації результатів та удосконалення. Наприклад, нами розроблено прилад BIOsens — мобільну лабораторію безпечності продуктів харчування, завдяки якій можна провести необхідну діагностику у реальному часі протягом 15 хвилин. Це ноу-хау розраховано не лише на споживачів агросектору, але й на задовольнить попит масового користувача, хоча ми орієнтуємося саме підприємців аграрного бізнесу. Тобто, для підвищення ефективності логістики та оптимізації витрат на перевезення треба враховувати час, який витрачають компанії на лабораторні аналізи своєї продукції під час прийому товару. Так, це займає від 2 до 7 днів у залежності від можливостей компаній, тоді як, за допомогою нашого біосенсора можна провести аналізи на наявність мікотоксинів чи бактерій усього за 15 хвилин» - розповідає Андрій Карп'юк.

Читати далі: Agronews


Повернення до списку