Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Під Верховною Радою мітингують науковці НАНУ 19.04.2016

Під Верховною Радою мітингують науковці НАНУ

Науковці Національної академії наук прийшли під стіни Верховної Ради з вимогою збільшити фінансування науки.

«Головна мета акції – протест проти знищення української науки, яке полягає в кричущому її недофінансуванні, зокрема Національна академія наук України, сьогодні нефінансована на третину, що викликає необхідність великого скорочення, переходу на неповний робочий тиждень. Лише Національній академії наук не вистачає 725 мільйонів», – говорить віце-президент НАНУ Анатолій Загородній.

До учасників акції протесту вийшла міністр освіти і науки Лілія Гриневич.Вона зазначила, що солідарна з мітингувальниками і готова до співпраці. Водночас міністр освіти закликала науковців у свою чергу провести реформи в Академії наук.

«Ви маєте справедливі вимоги до держави по підтримці з фінансування наукових розробок, але держава зі свого боку неодноразово говорила про необхідність реформування підходів у роботі Академії наук.І я вважаю, що тут повинен бути відповідний вплив і тиск не тільки боку органів управління академії і президії, авсіх колективів науковців», – сказала Гриневич.

Після виступу міністр освіти разом з делегованими представниками мітингувальників пішли на зустріч з головою Верховної Ради України Андрія Парубія, щоб обговорити стан ситуації.

Як пізніше зазначив під час засідання парламенту Парубій, усі принципові питання, з яких звернулися профспілки, зможуть вирішити в узгоджений під час змін до бюджету термін.

За підрахунками організаторів, до акції протесту долучились близько 5 тисяч учасників.

Акція протесту є всеукраїнською. Першими на вулиці вийшли науковці зі Львова. Доєднатися до колег також планують Дніпропетровськ, Миколаїв, Одеса та Харків.

Джерело: RadioSvoboda


Повернення до списку