Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Швейцарія допоможе Україні покращити контроль безпечності молока 14.03.2016

Швейцарія допоможе Україні покращити контроль безпечності молока

В Україні 4 березня 2016 року розпочався швейцарсько-український проект «Створення системи контролю за безпекою харчових продуктів на основі оцінки ризиків в циклі виробництва і збуту молочнх продуктів».

Про це повідомила Оксана Давидович, виконавчий директор Молочного комітету Європейської Бізнес Асоціації, координатор проекту «3 молочних продукти в день», пише «Агропортал».

За її словами, метою проекту є підтримка створення та впровадження в Україні сучасної системи контролю за безпекою харчових продуктів на основі оцінки ризиків в молочній ланцюга доданої вартості.

«Чому ж так важливий на сьогоднішній день підхід, який полягає саме в оцінці ризиків? По-перше, він націлений на ті точки в заготівельно-продуктивної ланцюжку, які становлять найбільший ризик для безпеки харчових продуктів. По-друге, він оптимізує ефективність використання людських і фінансових ресурсів інспекцій; по-третє, передбачає відповідальність виробника за безпеку продукції», — повідомила вона.

За словами Давидович, успішна реалізація проекту дасть можливість збільшити частку високоякісного молока на внутрішньому ринку України, поліпшити безпеку сировини і готової молочної продукції, що дуже важливо не тільки в зв’язку з недавнім відкриттям європейського ринку і пошуку нових ринків для експорту, а в першу чергу — для розвитку внутрішнього ринку і підвищення довіри українських споживачів до виробленої молочної продукції.

Довідка:

Проект спочатку був розрахований на три роки, фінансується Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO), впроваджується в Україні швейцарським консультаційною агенцією SAFOSO (www.safoso.com).

Джерело: MilkUa.info


Повернення до списку