Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Олексій Павленко: 75% молока, що реалізується на внутрішньому ринку, виробляється домашніми господарствами 27.01.2016

Олексій Павленко: 75% молока, що реалізується на внутрішньому ринку, виробляється домашніми господарствами

«Тваринництво - важлива галузь сільського господарства, яка впливає на економічний потенціал всього агропромислового комплексу. Від того, наскільки ми зможемо відстояти інтереси аграріїв у цій галузі, залежить її прибутковість та обсяги виробництва, рівень задоволення потреб населення в необхідних продуктах харчування та нарощування експортного потенціалу України», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у своїй публікації на «РБК-Україна».

За його словами,  2015 року спільними зусиллями вдалося зупинити спад кількості поголів’я та обсягів продукції тваринництва. Станом на 1 січня 2016 року в Україні вироблено 10,7 млн тонн молока, реалізовано на забій худоби та птиці  3,3 млн тонн та яєць – 16 780 млн шт.  При цьому сьогодні 40% обсягів м’яса та 75% молока, що реалізуються на внутрішньому ринку, виробляють господарства населення, тобто дрібні та середні господарства..

«Тому державна підтримка саме цієї категорії виробників – це питання не лише допомоги бізнесу, а й забезпечення продовольчої безпеки та добробуту нашої країни», – наголосив міністр.

Зокрема, у бюджеті поточного року на підтримку тваринництва передбачено 50 млн грн.,  частина цих грошей має піти на відшкодування вартості будівництва об’єктів та придбання тварин. Згідно із затвердженими змінами до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», отримати відшкодування  2016 року зможуть господарства із будь-яким поголів’ям худоби.  Таким чином,  цього року  не лише великі, але й середні та дрібні фермерські господарства зможуть розраховувати на допомогу держави.

«Завдяки тому, що було знято обмеження щодо потужностей тваринницьких ферм і комплексів, які можуть претендувати на часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції, ми змогли зрівняти права всіх учасників ринку та подолати монополію на одержання державного фінансування з боку великих агрохолдингів. Тепер фінансування буде  надходити тим, хто в ньому  потребує», - додав Олексій Павленко.

За матеріалами Прес-служби Мінагрополітики України


Повернення до списку