Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
В Україні відмінена обов’язкова сертифікація сільськогосподарської техніки 19.01.2016

В Україні відмінена обов’язкова сертифікація сільськогосподарської техніки

В Україні відмінена обов’язкова сертифікація сільськогосподарської техніки.

Сталося це після набуття чинності відповідного наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (№1699), повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Згідно повідомлення, відтепер постачальникам і виробникам техніки для аграрного виробництва не потрібно отримувати український сертифікат відповідності. Як сертифікаційний документ розглядатимуть технічні регламенти на основі європейських норм.

«Впровадження техрегламентів дозволить захистити ринок України від ввезення небезпечної та неякісної техніки для сільського господарства, усунути технічні бар’єри у торгівлі, а також, в перспективі, спростити умови постачання української сільгосптехніки на ринок Європейського Союзу», — цитує прес-служба заступника міністра аграрної політики та продовольства Владиславу Рутицьку.

Відміна обов’язкової сертифікації і перехід на використання технічних регламентів є складовою реформи системи технічного регулювання. Головна мета реформи – перехід від пост-радянської системи стандартизації, заснованої на обтяжливих ГОСТах і обов’язковій сертифікації, на сучасну європейську систему, побудовану на відповідності технічним регламентам. Раніше ГОСТи регулювали абсолютно всі характеристики товару чи послуги.

Нагадаймо, 13 січня Кабінет Міністрів ухвалив фінальний пакет документів, необхідних для завершення першого етапу реформи системи технічного регулювання. Головним завданням першого етапу було законодавче забезпечення переходу на європейські стандарти й процедури. До фінального пакету документів увійшли технічні регламенти на засоби вимірювальної техніки, модулі оцінки відповідності, а також план заходів щодо оптимізації мережі державних лабораторій.

Читати далі: Agravery


Повернення до списку