Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
На Запоріжжі посіви зернових витримали випробування погодою 15.01.2016

На Запоріжжі посіви зернових витримали випробування погодою

У ці дні аграрії уважно спостерігають за зміною погодних умов, які суттєво впливають на стан сільськогосподарських культур.

Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації зібрано та проаналізовано агрометеорологічні дані за першу декаду січня. Так, у першій половині декади на території області встановилася холодна погода, зумовлена надходженням на територію України арктичного повітря. 7 січня внаслідок дії активного південно-західного циклону по території області пройшли помірні, місцями сильні опади у вигляді дощу та снігу, відбулося підвищення температури повітря до відлиги.

Середня за декаду температура повітря була на 5° нижче норми і становила 6-9о морозу. У минулому році в цей період було на 1° холодніше.

Мінімальна температура повітря знижувалась до 17-24° морозу, поверхня грунту охолоджувалась інтенсивніше на 1-4°. Місцями по області упродовж 2-3 днів вона знижувалась до 20-24°.

Опади у вигляді дощу та снігу спостерігались на всій території області упродовж 1-3 днів. Кількість їх за декаду становила 17-24 мм, що відповідає 84-138 % від декадної норми. У відповідній декаді минулого року опадів випало від 7 до 17 мм.

Глибина промерзання грунту в останній день декади коливалась від 13 до 44 см.

Упродовж декади озимі культури знаходились у стані зимового спокою.

Із 563 тис. га посіяних озимих культур на зерно сходи зійшли на 478 тис. га або 85%. Переважна частина озимих зернових на цей час (67 %) знаходиться у слабкому та зрідженому стані.

Несприятливих агрометеорологічних умов для перезимівлі озимих культур не спостерігалось. Мінімальна температура грунту на глибині залягання вузла кущіння озимої пшениці (3 см) нижче 2-7º морозу не знижувалась і була значно вище критичних температур вимерзання.


Повернення до списку