Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Зміни кліматичних умов в Україні призведуть до підвищення рентабельності вирощування озимих культур — Укргідрометеоцентр 16.11.2015

Зміни кліматичних умов в Україні призведуть до підвищення рентабельності вирощування озимих культур — Укргідрометеоцентр

Вирощування ярого ячменю, пшениці, вівса та інших культур, які сіються навесні, через 15-20 років в Україні стане економічно невигідним через кліматичні зміни, що сприяють підвищенню літніх температур і хронічних засух.


Про це 12 листопада заявила начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко, повідомило агентство УНІАН.

У той же час глобальне потепління дає потенціал для зростання врожайності озимих культур.

За її словами, врожайність озимої пшениці може вирости як мінімум вдвічі (до 80 ц / га) за рахунок підвищення зимових температур і скорочення тривалості холодів.

Адаменко зазначила, що у зв'язку з глобальним потеплінням більша частина території України буде вести сільське господарство в кліматичних умовах, характерних для степу.

«Якщо ця тенденція збережеться, а на сьогодні немає жодних підстав говорити, що таке не станеться, то через пару десятиліть Україна втратить своє кліматичне розмаїття і ми будемо мати одну посушливу природно-кліматичну зону, схожу на теперішній степ, а південь без зрошення стане непридатним для вирощування будь-яких культур», — сказала метеоролог.

Джерело: Agravery


Повернення до списку