Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич виступила на Всесвітньому науковому форумі (World Science Forum 2015) у м. Будапешт 10.11.2015

Голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич виступила на Всесвітньому науковому форумі (World Science Forum 2015) у м. Будапешт

4-7 листопада голова Комітету з питань науки і освіти взяла участь у World Science Forum 2015 та 5 листопада виступила перед учасниками у спеціальній секції для парламентаріїв "Enabling Science Through Parliamentary Governance". У виступі вона торкнулася питання роботи над законопроектом “Про наукову і науково-технічну діяльність” № 2244а у час, коли Україна потерпає від війни та російської агресії. Лілія Гриневич донесла до учасників наше бачення реформування наукової галузі. Зокрема, окреслила структуру, функції та роль Національної ради України з питань розвитку науки і технологій у забезпеченні ефективної взаємодії представників наукової громадськості, органів виконавчої влади та реального сектору економіки у формуванні та реалізації єдиної державної політики у сфері наукової і науково-технічної діяльності. Присутніх зацікавив український досвід, наприклад, діяльність Комісії з питань майбутнього.

Лілія Гриневич переконана, що дуже важливо, щоб парламентарі прислухалися до висновків і рекомендацій учених, і в нашій країні намагалися вибудувати налагоджений взаємозв'язок.

Довідково. 10 листопада - Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку, який було вперше рекомендовано до проведення у Будапешті на Всесвітній науковій конференції (World Science Forum) 1999 року, де була висловлена необхідність посилення взаємодії між наукою й суспільством. ЮНЕСКО офіційно проголосила Всесвітній день науки в 2001, а вперше в глобальному масштабі День був відзначений у 2002 році.

Джерело: http://iportal.rada.gov.ua/news/Novyny/118737.html


Повернення до списку