Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Павленко: Розроблено новий законопроект щодо дерегуляції в АПК 09.10.2015

Павленко: Розроблено новий законопроект щодо дерегуляції в АПК

"Реформи з дерегуляції агросектору уже відчутні для українського бізнесу, який отримав можливість заощаджувати час та кошти на власні потреби. Законопроект №2558А щодо дерегуляції в АПК, який передбачає скасування або обмеження 22 дозвільних процедур в галузі, - це ще один спільний здобуток народних депутатів та Мінагрополітики України", - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

Законопроект №2558А було розроблено після публічних обговорень на сайті Міністерства. Так, у рамках розробки Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на 2015-2020 роки на сайті Мінагрополітики був розміщений перелік усіх дозвільних процедур в АПК для громадського обговорення.

Під час обговорень, які тривали протягом першої половини 2015 року, було проаналізовано 110 дозвільних та інших обов’язкових процедур в АПК. Були отримані позиції громадських організацій, представників бізнесу, експертів та державних органів. Проаналізовано статистику видачі дозвільних документів та офіційні позиції та аргументації центральних органів державного управління щодо необхідності скасування чи залишення в дії окремих обов’язкових процедур.

За результатами 72 процедури були визначені такими, що не варто скасовувати чи обмежувати їх дію, 16 – такими, що врегульовуються іншими законами та законопроектами. Таким чином, у законопроекті запропоновано скасувати та обмежити дію 22 дозвільних процедур та вимог щодо здійснення господарської діяльності. Також обмежити повноваження окремих державних органів щодо здійснення функцій державного контролю, зокрема:

- певні процедури суперечать підходам СОТ, коли Україна не має права вводити додаткові контрольні заходи(наприклад, карантинний дозвіл на імпорт);

- певні з них є нераціональними (необхідний дозвіл для того, щоб перевозити тварин або фуражне зерно з однієї області України в іншу);

- деякі мають відверто лобістську природу, спрямовану на ізоляцію внутрішнього ринку від іноземних виробників (наприклад, процедура реєстрації добрив займає 500 днів);

- певні не мають аналогів у ЄС (експлуатаційний дозвіл для потужностей виробництва дитячого харчування).

"Вказані процедури містять значну корупційну складову. Саме тому ми очікуємо належного рівня підтримки даного законопроекту у Верховній Раді України", - наголосив Міністр Олексій Павленко.

Прес-служба Мінагрополітики


Повернення до списку