Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
08.10.2015

В Україні виробничі обсяги молочної продукції покривають внутрішній попит

В Україні обсяги виробництва молочної продукції повністю покривають попит внутрішнього ринку. Про це заявив директор Департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України Микола Кваша.

За його словами, станом на 1.09.2015 р попит внутрішнього ринку на молочну продукцію становив 7,4 млн т. В той же час, Україна імпортує 42 тис. т тільки «молочки». «Імпорт незначний, ми власним виробництвом повністю закриваємо попит. Більше того, у разі його збільшення молокопереробні підприємства адекватно на це відреагували б», — підкреслив Микола Кваша.

Щодо цін на молочну продукцію, то, за прогнозами аналітиків, вона хоч і може трохи подорожчати восени ( через фактор сезонності), але значних цінових коливань на ринку не буде.

Коментуючи ситуацію на внутрішньому молочному ринку, керівник Департаменту підкреслив, що станом на 1 вересня виробництво молока в цілому зменшилося на 4,6% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У той же час, на організованих фермах цей показник збільшився на 1% навіть на фоні незначного зменшення поголів’я.

«Сьогодні кількість молока на підприємствах формується за рахунок інтенсивних технологій і збільшення продуктивності корів. За 8 місяців продуктивність на одну фуражну корову збільшилася на 258 літрів. Отже попри складну ситуацію на ринку маємо і позитивні тенденції», — повідомив директор Департаменту.

Наразі українська молочна продукція активно експортується до країн Азії, Сходу і СНД. «Одночасно з традиційними ринками виходимо на нові, наприклад, африканські країни імпортують згущене та сухе молоко. Отже кількісні втрати від закриття російського ринку ми відшкодували. Фінансово дещо програємо», — наголосив Микола Кваша.

Прес-служба Мінагрополітики


Повернення до списку