Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Вітчизняна селекція може конкурувати із іноземною, - Ярослав Краснопольський 11.09.2015

Вітчизняна селекція може конкурувати із іноземною, - Ярослав Краснопольський

Вітчизняна селекція може конкурувати із іноземною та займати в Україні значно більші посівні площі. Про це повідомив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський під час виступу на Дні поля у Виставково-інноваційному центрі НААН.

«Маємо значно збільшити частку вітчизняного насіння на посівних площах України. Адже нині майже третина сортів іноземної селекції припадає на такі важливі для України культури, як озимий ячмінь, соя та яра пшениця. Високими темпами зростає частка іноземних гібридів кукурудзи та соняшнику і вже перевищує понад 76% засіяних площ. Насіння вітчизняної селекції серед посівів цукрового буряку складає лише 8%», - наголосив Ярослав Краснопольський.

Він повідомив, що напрацювання українських вчених та ринкове співвідношення «ціна-якість» на насіння дає національній селекції унікальний шанс для швидкого поширення в Україні, зростання посівних площ.

Також Перший заступник Міністра відзначив значні перспективи у просуванні кращих сортів та гібридів українських селекціонерів на європейські та світові ринки.

«В Україні будуються сучасні насіннєві заводи, зростає якість насіння, ринок наповнюється конкурентними сортами та гібридами. Асоціаціям, виробникам слід активніше просувати нашу продукцію на ринки інших країн», - повідомив Краснопольський.

Він також зазначив, що прийняття Закону України «Про насіння і садивний матеріал» найближчим часом відкриє нові можливості для розвитку системи насінництва, впорядкування насіннєвого ринку, його оздоровлення та переходу на європейські засади функціонування.

Прес-служба Мінагрополітики


Повернення до списку