Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Треба виходити на ринки з готовими продовольчими товарами, де буде написано: "Якісно зроблено в Україні", - Арсеній Яценюк 25.08.2015

Треба виходити на ринки з готовими продовольчими товарами, де буде написано: "Якісно зроблено в Україні", - Арсеній Яценюк

 Україні необхідно відходити від сировинної складової в аграрному секторі, спільно з внутрішніми і зовнішніми інвесторами будувати переробку, створювати робочі місця і захоплювати не тільки ринки через експорт зернових, але й виходити на ринки з якісними продовольчими товарами, де буде написано: «Якісно зроблено в Україні». Таку заяву Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк зробив у п’ятницю, 21 серпня, на нараді із основними зернотрейдерами у Переяславі-Хмельницькому.
 Прем’єр-міністр підкреслив, що дуже багато зроблено щодо дерегуляції, в спрощенні процедур і реальній боротьбі з корупцією і хабарництвом в аграрному секторі: «Ми скоротили низку сертифікатів, низку свідоцтв, скоротили процедури. І ліквідували низку інспекцій, як наприклад сільськогосподарська інспекція, які були ще одним тягарем на тілі українського аграрного сектору. І зараз необхідно рухатися далі для того, щоби обсяги врожаю і, основне, це переробки сільськогосподарської продукції збільшувалися».
 Він зазначив, що за підсумками Українсько-американського бізнес-форуму у США реалізуються проекти в аграрному секторі на кілька сотень мільйонів доларів.
 Глава Уряду також повідомив, що у жовтні до України прибуде Міністр торгівлі США Пенні Пріцкер, і саме інвестиції в українське виробництво продовольства будуть предметом особливої розмови з нею.
 «Тобто нам потрібна переробка в аграрному секторі. Виходити на зовнішні ринки не тільки з зерновими, а з готовою продукцією, яка має додану вартість, може конкурувати. А сьогодні вона може конкурувати з будь-якою іншою іноземною продукцією», - підкреслив він.
 «Аграрний сектор сьогодні був, є і буде ключовим сектором», - наголосив Глава Уряду.
 Уряд іде шляхом модернізації цього сектору: «Модернізації, захоплення нових ринків і переходу від просто експорту зернових до експорту готової продукції».
За даними "Урядового порталу" http://www.kmu.gov.ua

Повернення до списку