Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
АПД і надалі буде підвищувати ефективність своєї діяльності 03.08.2015

АПД і надалі буде підвищувати ефективність своєї діяльності

За підтримки Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини (BMEL), у період 19-24.07.2015 року у Києві відбувся репутаційний аудит діяльності проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» (АПД).

У якості незалежного рецензента ТОВ ГФА Консалтинг Груп уповноважили для здійснення аудиту пана доктора Ульріха Мерца. Впродовж аудиту рецензентом та представниками від BMEL і компанії-виконавця проекту, ТОВ ІАК Аграр консалтинг, українських партнерів проекту та представників Посольства ФРН було опитано стосовно їх оцінки попередньої діяльності АПД та їх бачення та інтересів щодо подальшого напрямку діяльності проекту. При цьому, важливими темами до обговорення стали приватизація та розвиток транспарентного та ефективного ринку землі в Україні, а також впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, насамперед, Зони вільної торгівлі та її впливу на аграрний сектор України. В цілому, діяльність АПД була оцінена партнерами проекту виключно позитивно. Також реципієнт проекту в Україні, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД), поділив дану оцінку. Інститут і надалі зацікавлений у тому, щоб надавати проекту свою фахову наукову підтримку у макроекономічній сфері.
Наприкінці репутаційного аудиту відбувся семінар за участі партнерів проекту у Посольстві ФРН у Києві. Пані Владислава Рутицька, заступник Міністра у Міністерстві аграрної політики та продовольства України (МАПП), підкреслила на зустрічі інтерес української сторони у отриманні німецького досвіду при формуванні політичних рамкових умов в аграрній галузі, а також у інтенсифікації проектної діяльності BMEL в Україні, особливо стосовно впровадження «Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства і сільських територій в Україні на 2015-2020 роки». Представники галузі українського аграрного бізнесу особливо підкреслили важливість аграрної статистики як основи для прийняття аграрно-політичних рішень, та звернулися з проханням про підтримку у цій галузі. Президент Національної академії аграрних наук України та член Академії Ярослав Гадзало особливо виділив соціальний компонент в українській аграрній політиці. АПД повинен приділяти ще більше уваги темі «сталого розвитку сільських територій».
Нова запропонована ціль проекту – «Беручи до уваги міжнародний, насамперед, німецький досвід, а також асоціацію з ЄС, аграрна політика та інші релевантні галузі політики роблять ще більший внесок у розвиток сільських територій» - була підтримана.
В цілому, підтримка проекту повинна бути ще сильніше сконцентрованою на виборі змістовних ключових моментів, наприклад, підвищення ефективності управління використання землі, розвиток громадянського суспільства, покращення освіти у аграрній галузі та впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Зважаючи на іншу подальшу проектну діяльність BMEL в Україні, імплементація проекту та співпраця з МАПП та іншими партнерами проекту повинні краще координуватися у майбутньому.
Керівник проекту АПД, пан Фолькер Зассе, подякував усім присутнім за конструктивну співпрацю впродовж останніх років. Він ще ра наголосив на значенні стабільності загальних політичних рамкових умов для аграрного сектору та для ефективної діяльності тривалих аграрно-політичних консультаційних проектів, як АПД.
Джерело: АПД. Фото: АПД. 

Повернення до списку