Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Досвід сільськогосподарських консультаційних служб Німеччини 30.07.2015

Досвід сільськогосподарських консультаційних служб Німеччини

30 червня 2015 року відбулася науково-практична конференція на тему «Проблеми розвитку сільського підприємництва – інформаційне забезпечення та дерегуляція» у Інституті аграрної економіки Національної академії аграрних наук України. Конференція стосувалася, насамперед, реформ у рамках «Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 роки».
В рамках конференції, яка була організована за підтримки Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, пані Марія Ярошко, довгостроковий експерт Німецько- українського агрополітичного діалогу (АПД) проінформувала близько 60 учасників, насамперед, науковців, фермерів, представників політики та освіти у аграрній галузі, про німецький досвід організації консультаційних служб в сільському господарстві. Пані Ярошко проінформувала про різні організаційні форми консультаційних служб та про актуальні тенденції розвитку консультування в Німеччині.
Якщо говорити про Україну, то тут мається на увазі, насамперед, те, «що бізнес-компонент консультаційних служб повинен бути вдосконалений. В українському аграрному секторі повинен розвиватися відповідний ринок послуг консультування, який буде залежним від попиту, що буде підкріплений відповідною платоготовністю, та від високоякісної пропозиції», - зі слів пані Ярошко.

Джерело: МАПП. Фото: МАПП.

Повернення до списку