Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
У біосферному заповіднику “Асканія-Нова” НААН тварини страждають від звуків прольотів російської авіації 07.04.2023

У біосферному заповіднику “Асканія-Нова” НААН тварини страждають від звуків прольотів російської авіації

У біосферному заповіднику  "Асканія-Нова" імені Ф. Е. Фальц-Фейна НААН, який розташований на тимчасово окупованій частині Херсонщини, тварини страждають від постійних прольотів авіації росіян. 

Про це розповів директор біосферного заповідника Віктор Шаповал під час ефіру медіаплатформи “Вгору”.

“Найбільшою проблемою з перших днів окупації Асканії-Нова залишається російська авіація. Її постійні прольоти над заповідником спричиняють стрес для тварин. Також пожежі, які були минулого року, також несуть загрозу для заповідної зони. Але, ситуацію не можна порівняти з тими природоохоронними об'єктами, на територіях яких були військові дії. Усе ж таки Асканія-Нова розташована в тилу ворожих військ. Із іншого боку, треба розуміти, що ситуація зміниться з наближенням лінії фронту”, - зазначив Віктор Шаповал. 

За його словами, потім проблеми можуть виникнути з мінуванням території заповідника. 

“Така ситуація стане критичною. Зараз поки не зрозуміла ситуація в регіоні, яка не доступна для моніторингу та контролю. На жаль, для Асканії-Нова з мінуванням території все ще попереду”, – додав директор біосферного заповідника.

Зазначимо, біосферний заповідник "Асканія-Нова" Національної академії аграрних наук України, де росія нещодавно призначила своє нелегітимне керівництво перебуває в окупації з першого дня повномасштабного вторгнення рф. Упродовж усього періоду установа змогла утримувати самобутні історичні колекції та вести науково-дослідну роботу. Попри усі проблеми "Асканія-Нова" до останнього зберігала керованість завдяки українським працівникам. Однак, 20 березня 2023 року окупаційна адміністрація встановила фактичний контроль над заповідником.Повернення до списку