Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Науковці НААН передали військовим медикам унікальні системи очищення повітря 04.04.2023

Науковці НААН передали військовим медикам унікальні системи очищення повітря

В умовах війни чимало наукових установ та виробничих підприємств надають допомогу захисникам України і, зокрема, військовим лікувальним закладам для пришвидшення одужання поранених і хворих. 

Напередодні Інститут механіки та автоматики агропромислового виробництва НААН передав військовим медикам чотири "Системи очищення повітря СОП-200 М", створені науковцями та інженерами інституту.

f2-5

"Ми, аграрники, займаємося не лише польовими роботами, виробництвом культиваторів або сівалок, а й створюємо універсальне та унікальне обладнання, - зазначив у розмові з кореспондентом АрміяInform президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало. - Ці прилади, які ми люб'язно передаємо військовим медикам, спочатку розроблялись для виробничих приміщень, складів зберігання продукції. Обладнання продемонструвало також високу ефективність під час пандемії в приміщеннях з великим скупченням людей. Потім науковці провели подальші випробування та експертизи одного екземпляру у військовій лікувальній установі. Він проявив себе просто чудово, за годину на 99,9 % очистивши повітря в приміщенні від бактерій, вірусів та мікробів. Отже, наше обладнання якоюсь мірою можна вважати ексклюзивним".

f1-6

Окрім Ярослава Михайловича, на подію до військових медиків завітали виконувач обов'язків директора Інституту механіки та автоматики агропромислового виробництва НААН Валерій Адамчук та інші науковці.

f4-7

Як зауважив полковник медичної служби Олександр Лашин, апарат очищення повітря проходив апробацію в чотирьох відділеннях установи. Стан повітря в приміщеннях досліджувався до підключення обладнання, в період роботи й після закінчення. Працівники лабораторного центру, які проводили контрольні заміри, відзначали суттєве зменшення мікрофлори, яка заважає одужанню поранених воїнів. СОП випробували й у відділенні інтенсивної терапії та реанімації клініки інфекційних хвороб - там, де інфекція зазвичай намагається укріпитися. 

"Крім того, що цей апарат вбиває мікроби та віруси, він ще й усуває неприємні запахи, які супроводжують синьогнійну паличку, яка є збудником великої кількості хвороб, - наголосила полковник медичної служби Ольга  Самойленко. - І особливо хочу відзначити, що після чотирьох годин роботи цього приладу в приміщенні флора стафілококу в рази зменшувалась, а грибкова флора взагалі зникала. Тому ми всі вдячні розробникам цього апарата".

f5-2

"Після повторного використання приладу в наших технічних приміщеннях, де тимчасово оселився грибок, ми побачили суттєві позитивні зміни, - доповнила колегу начальниця лабораторного мікробіологічного відділення полковник медичної служби Ольга Рубчук. - Застосування системи в найнапруженіші моменти нашої роботи в умовах пандемії та війни продемонструвало найвищий рівень її функціональності й ефективності". 

f6-4

Наприкінці зустрічі президент НААН Ярослав Гадзало запевнив, що мине небагато часу й "Системи очищення повітря" запустять у серійне виробництво, а отже, всі військові шпиталі будуть забезпечені такими приладами.
Повернення до списку