Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Новини НААН

Аграрні науковці візьмуть участь у програмі Horizon 2020 -  Ярослав Гадзало

Аграрні науковці візьмуть участь у програмі Horizon 2020 - Ярослав Гадзало

«Аграрні науковці  України візьмуть участь у міжнародній програмі Horizon 2020» - повідомив президент Національної академії аграрних наук Ярослав Гадзало під час зустрічі з  директором  Представництва Польської академії наук у Києві професором Генріком Собчуком. «Сьогодні гарний час, щоб покращувати міжнародні наукові відносини», -сказав він.

Ярослав Гадзало запропонував провести у червні цього року круглий стіл з представниками Польської академії наук, де обговорити наукові вектори обох країн, адже «у нас є багато напрацювань  які будуть цікаві світу», та питання участі українських аграрних наукових фахівців у програмі Horizon 2020.

Генрік Собчук , в свою чергу сказав, що головна  мета польського представництва академії наук -  це співпраця в науковій сфері наших країн. « Я  працюю в Україні один рік, за цей час ми встигли організували лише декілька семінарів і зустрічей з управлінцями. Тепер ця справа буде йти швидше» - запевнив він.

Генрік Собчук, Ярослав Гадзало

 Наприкінці бесіди президент Національної академії аграрних наук вручив Генрік Собчуку посвідчення радника Інститут іноземних радників НААН.

 Генрік Собчук

Довідково:

Програма «Горизонт 2020» ставить за мету створення єдиного ринку праці у галузі наукових досліджень і інновацій для наукових колективів із країн Європейського Союзу, вищих навчальних закладів Міністерства освіти і науки а також Національної Академії Наук України та інших країн, які не входять до Європейського Союзу. У тому числі індустріальних країн з економікою перехідного періоду, країн розширення ЄС та країн, що розвиваються.

Таким чином виникає можливість інтеграції вітчизняного сектору наукових досліджень у Європейський дослідницький простір, отримання коштів для проведення наукових досліджень разом із партнерами із країн ЄС.

Програма «Горизонт 2020» об’єднує всі існуючі програми ЄС з фінансування наукових досліджень та інновацій, включаючи «Рамкову програму з досліджень», «Рамкову програму з конкурентоспроможності та інновацій» і діяльність Європейського Інституту Інновацій та Технологій.

Особливістю нової програми «Горизонт 2020», як фінансового інструменту реалізації ініціативи ЄС у галузі досліджень і інновації у порівнянні з іншими програмами є наступне:

- cпрощення фінансування робіт завдяки простій схемі відшкодування витрат і запровадженню єдиного підходу для учасників, скорочення часу на отримання грантів;

- інтеграція досліджень та інновацій, фінансування проектів від ідеї до виходу на ринок;

- зосередження на розвитку бізнес-можливостей із зосередженням на «суспільних викликах»;

- надання більших можливостей молодим перспективним науковцям для просування своїх ідей та одержання фінансування.

Програма зосередить фінансування на трьох різних пріоритетах ЄС, які відповідають задачам програм «Європа 2020» та Інноваційного Союзу.

 


Повернення до спискуНовини України

Пошук: