Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Новини НААН

Засідання Президії НААН на тему: «Стратегічні підходи до вирішення проблеми деградації та відновлення родючості земель сільськогосподарського призначення»

18 лютого 2015 року під головуванням президента Національної академії аграрних наук України академіка НААН Я.М. Гадзала відбулося чергове засідання Президії НААН з розгляду питання «Стратегічні підходи до вирішення проблеми деградації та відновлення родючості земель сільськогосподарського призначення».

У засіданні брали участь науковці Національної академії аграрних наук України, Національної академії наук України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства екології та природних ресурсів України, представники провідних Вищих навчальних закладів України з питань підготовки фахівців із ґрунтознавства, а також інших закладів, всього – 49 осіб.

З основною доповіддю на пленарному засіданні виступив директор ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», академік НААН Балюк С.А. «Стратегічні підходи до вирішення проблеми деградації та відновлення родючості земель сільськогосподарського призначення» та директор Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН, член-кореспондент НААН Седіло Г.М. «Стратегічні підходи до вирішення проблеми деградації та відновлення родючості земель сільськогосподарського призначення Карпатського регіону». У доповідях було наголошено на актуальності поставленої проблеми та відзначено, що в на сьогодні в ґрунтах України широкого розповсюдження набувають деградаційні процеси – дегуміфікація, зниження вмісту поживних речовин, ерозія, ущільнення та інші, які реєструються на площі до 10 млн га і спричиняють збитки, які становлять близько 14 млрд грн щорічно лише через недобір сільськогосподарської продукції. Запропоновано стратегічні підходи щодо вирішення проблеми запобігання деградації ґрунтів – нормативно-правові, нормативно-методичні, технологічні, фінансові і наукове забезпечення, а також використання світового досвіду.

В обговоренні питання взяли участь директор Інституту географії НАН України, академік НАН України Руденко Л.Г., генеральний директор ДУ «Інститут охорони ґрунтів України» Мінагрополітики України, кандидат наук з державного управління Яцук І.П., директор Департаменту землеустрою, використання та охорони земель Держземагенства України Краснолуцький О.В., завідувач сектору земельних ресурсів Департаменту охорони природних ресурсів Мінприроди України Колмаз Ю.Т., головний науковий співробітник Інституту агроекології і природокористування НААН, академік НААН Тараріко О.Г., завідувач кафедри агрохімії та ґрунтознавства Миколаївського національного аграрного університету, доктор с.-г. наук, президент Українського товариства ґрунтознавців та агрохіміків (2010-2014 рр.) Чорний С.Г., в.о. академіка-секретаря відділення землеробства, меліорації та механізації НААН Пилипенко Л.А., перший проректор Харківського національного аграрного університету імені В.В. Докучаєва, завідувач кафедри ґрунтознавства, доктор с.-г. неук, президент Українського товариства ґрунтознавців та агрохіміків (2014-2018 рр.) Дегтярьов В.В.

Було запропоновано шляхи вирішення даної проблеми.


Повернення до списку



Новини України

Пошук: