Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Новини НААН

IV міжнародна науково-практична конференція “Інновації у льонарстві та коноплярстві — 2015”

IV міжнародна науково-практична конференція “Інновації у льонарстві та коноплярстві — 2015”

В славетному місті Глухові, 12 - 14 лютого 2015 року на базі Дослідної станції луб’яних культур Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН під головуванням директора Інституту Віктора Михайловича Кабанця і директора станції Ігоря Олексійовича Маринченка у рамках програми наукових досліджень “Луб’яні культури” відбулась IV міжнародна науково-практична конференція “Інновації у льонарстві та коноплярстві – 2015”.

У роботі конференції взяли участь Віце-президент НААН, академік НААН Мельничук Максим Дмитрович, заступник директора Департаменту землеробства та технічної політики в агропромислового комплексу Міністерства аграрної політики та продовольства України Сухомлин Леонід Вікторович, представники Державної служби України з контролю за наркотиками та Міністерства внутрішніх справ України, президенти асоціацій коноплярів України, Литви, президент асоціації льонарів України, підприємці та науковці з України, Польщі, Франції, Бельгії, США, Литви, Швейцарії тощо.

Учасники конференції, яких було понад 100 делегатів, відмітили визнані світовою спільнотою наукові здобутки співробітників Дослідної станції луб’яних культур Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН з селекції промислових конопель, льону-довгунця, технологій вирощування, збирання та переробки. На конференції було піднято й обговорено широке коло питань від нормативно-правової бази галузей льонарства й коноплярства до напрямів селекції й переробки луб’яних культур та необхідності розширення сфери їх використання.

За результатами конференції прийнято постанову, в якій відмічено про позитивні результати відродження галузей коноплярства і льонарства в Україні. Приємно було відмітити, що посівні площі, не зважаючи ні на що, зростають, а якість продукції займає передові світові позиції по якості і безпечності. Всі делегати були здивовані великою перспективою і реаліями використання конопляної продукції в харчовій, будівельній та легкій промисловостях. Передові підприємства продемонстрували свої вироби, які за ціною, якістю та безпечністю дивували всіх учасників конференції. Завідучач відділу Дослідної станції луб’яних культур, доктор сільськогосподарських наук Ірина Лайко, презентувала наукові напрацювання в галузі селекції і генетики конопель в Україні. Делегати високо оцінили здобутки науковців і проявили неабиякий інтерес до програми змішаного використання конопляної сировини – від насіння, переробки стеблових волокон, аж до біоенергетичного застосування біомаси на паливні брикети і пелети.

Генеральний директор компанії «Linen of Desna», нащадок легендарної Родини Терещенків, виходець із Франції Мішель Терещенко, який нещодавно став громадянином України, розкрив перспективи свого підприємства щодо переробки продукції льонарства, якому не буде аналогів в Україні і частково в Європі. Його підприємство створило понад сотню робочих місць на глухівщині і стрімко розширює свої потужності.

Делегатами також було запропоновано скоординувати зусилля науковців суспільних організацій та органів виконавчої влади щодо забезпечення зміцнення позицій України у сфері коноплевиробництва під загальною координацією цього напрямку сільського господарства безпосередньо силами науковців і спеціалістів НААН. Загалом всі делегати відмітили, про необхідність підсилення статусу Дослідної станції луб’яних культур в контексті розвитку галузі, тому, що досвід і знання наших науковців неперевершений і має великі перспективи.

Саме за рахунок таких ексклюзивних проектів в сільському господарстві як льонарство і коноплярство, наша Держава з боку науковців НААН, може виборювати лідируючі позиції виробництва в Європі і світі в цілому. Сортова база, відпрацьовані технології культивування і застосування продукції цих двох чудо-культур відкривають безмежні перспективи із самим значимим для здоров’я людей індексом продукції - «ЕКО/БІО».


Повернення до спискуНовини України

Пошук: