Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Новини НААН

Науково-практичний семінар «Роль і місце цитогенетичних досліджень у племінному тваринництві»

Науково-практичний семінар «Роль і місце цитогенетичних досліджень у племінному тваринництві»

26 січня 2015 р. в Інституті розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН відбувся науково-практичний семінар «Роль і місце цитогенетичних досліджень у племінному тваринництві».

У роботі семінару взяли участь науковці установ НААН та НУБіП України.

Відкрив роботу семінару заступник директора з наукової роботи Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН член-кореспондент НААН Рубан С.Ю., який наголосив, що збільшення виробництва тваринницької продукції можливе завдяки інтенсифікації галузі скотарства та підвищенню генетичного потенціалу продуктивності сільськогосподарських тварин. Знання хромосомного поліморфізму розкриває особливості спадкового матеріалу, що використовується для вирішення селекційних завдань.

Учасники семінару прослухали доповіді з таких питань:

- аналіз мінливості каріотипу сільськогосподарських тварин;

- оцінка поліморфізму мейотичних хромосом у племінному тваринництві;

- цитогенетичний аналіз яйцеклітин корів та ембріонів сільськогосподарських тварин;

- отримання мезенхімальних стовбурових клітин ссавців та їх цитогенетичний аналіз;

- моніторинг цитогенетичних досліджень і оцінка племінних ресурсів коропа в Україні.

На завершення обговорення член-кореспондент НААН Рубан С.Ю. наголосив на теоретичному і практичному значенні досліджень хромосомного поліморфізму сільськогосподарських тварин, які є підґрунтям для аналізу породотворного процесу та мають системно використовуватись для реалізації завдань зі збереження генофонду локальних і зникаючих порід сільськогосподарських тварин.

За результатами проведеного науково-практичного семінару було визначено шляхи подальшого розширеного співробітництва науковців Інституту рибного господарства НААН, Національного університету біоресурсів і природокористування України та Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН щодо оцінки рівня генетичної мінливості та контролю популяційно-генетичних процесів у племінних стадах сільськогосподарських тварин.


P1170039.JPG


Повернення до спискуНовини України

Пошук: