28.08.2015
В експорті продукції м’ясної групи спостерігається тенденція до диверсифікації, - Юрій Лупенко
«У І півріччі 2015 року зберігалася позитивна тенденція диверсифікації та переорієнтації експорту вітчизняного м’яса та субпродуктів з російського ринку на ринки країн Європи та Азії», – поінформував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко.
За 6 місяців цього року Україна експортувала продукцію цієї групи на 174 млн дол. США – на чверть більше, ніж за аналогічний період минулого року, коли вітчизняні виробники постачили за кордон м’яса та субпродуктів на суму 139 млн. дол. США.
Основним імпортером українського м’яса та субпродуктів стала Росія. Експорт до РФ у І півріччі 2015 року становив 59,2 млн дол. США проти 25,6 млн дол. США минулого року. Таким чином вона збільшила свою частку з 18,4% у січні-червні 2014 року до 34%.
На друге місце у рейтингу перемістився Ірак, який за 6 місяців цього року імпортував продукції на 25,2 млн дол. США – 14,5%. Майже у 2,5 рази (порівняно з січнем-червнем минулого року) – до 7,7% зросли обсяги поставок до Казахстану, який посів 4-те місце у рейтингу імпортерів.
На азійському напрямі також активно розвивається торгівля з Йорданією (2,9%), Об’єднаними Арабськими Еміратами (2,1%), Єгиптом (1,7%), Гонконгом (1,3%) та іншими країнами.
Пошук:
02.03.2026
Ухвалено закон про розвиток дослідницької інфраструктури та підтримку молодих учених
12.02.2026
Верховна Рада України ухвалила за основу проєкт Закону «Про підтримку та розвиток інноваційної діяльності»
09.02.2026
Від сировини до доданої вартості: експерт НААН розповів, які товари принесли Україні сотні мільйонів доларів
30.01.2026
МОН України наказом № 56 затвердило нову редакцію Порядку формування Переліку наукових фахових видань України
30.01.2026
Українські заклади освіти і науки матимуть безоплатний доступ до Scopus та WoS у 2026 році
Новини України 1 — 5 з 897
Початок | Поперед. | 1 2 3 4 5 | Наст. | Кінець
