Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

Семінар «Практичні аспекти обліку об’єктів права інтелектуальної власності НААН у складі нематеріальних активів»

5 листопада у залі ІВПіМ Національної академії аграрних наук України відбувся семінар «Практичні аспекти обліку об’єктів права інтелектуальної власності НААН у складі нематеріальних активів».

За участю доктора економічних наук, професора, завідувача кафедри економіки, обліку та фінансів Інституту післядипломної освіти Національного університету харчових технологій Бутнік-Сіверського О.Б., під час семінару була обговорена нормативно-правова документація постановки на облік та баланс нематеріальних активів у бюджетних організаціях.

Кандидат економічних наук, науковий співробітник Національного Наукового центру «Інститут аграрної економіки» Столярчук Н. М. представила презентацію «Інвентаризація та первісне визнання ОІВ у науково-дослідних установах»і висвітлила додаткові аналітичні і організаційні процедури з інвентаризації, підкреслила кореспонденцію рахунків на об’єкти інтелектуальної власності.

Із доповіддю виступила заступник начальника відділу інформаційно-консалтингового забезпечення, науково-технологічного обладнання, стандартизації, метрології та охорони праці Науково-організаційного управління апарату Президії НААН Лук‘янчук Л.В, у якій акцентувала увагу присутніх на особливість обліку «специфічних» об’єктів інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів, зокрема патентів з елементом ноу-хау та авторських свідоцтв на комп’ютерну програму або на твір наукового характеру, свідоцтва та патенти на сорти, гібриди і лінії рослин.

Згідно Закону України «Про авторське право та суміжні права» (http://naas.gov.ua/content/Intelekt_vlasnist/Normativno-pravova-documentacia) просимо використовувати матеріали з обов’язковим посиланням інформації про джерело публікації чи презентаційного матеріалу та автора. Презентаційні матеріали семінару:

  1. Практичні аспекти обліку об’єктів права інтелектуальної власності НААН у складі нематеріальних активів. Доповідач: Лук'янчук Л. В.
  2. Бухгалтерський облік, з об‘єктами права інтелектуальної власності у бюджетних установах. Доповідач: Бутнік-Сіверський О. Б.
  3. Інвентаризація та первісне визнання об’єктів інтелектуальної власності в науково-дослідних установахДоповідач: Столярчук Н.М.