Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

Третина полів досі не розмінована: як відновлюють роботу Інституту рослинництва імені В. Я. Юр'єва НААН

Квітневий російський удар по Інституту рослинництва імені Юр'єва Національної академії аграрних наук України завдав збитків на 25 мільйонів гривень. Тут продовжують вирощувати зернові та озимі культури, вивчають їх та удосконалюють.

У будівлі, яку росіяни обстріляли, зберігалися селекційні зразки, розповідає Суспільному заступник директора інституту Юрій Огурцов: "Багато обладнання тут було. Звісно, воно знищене. Відновлювати ми його вже не будемо".

Внаслідок обстрілу зруйновані частина будівель і складів, побило техніку. Чоловік показує один з пошкоджених комбайнів.

cfbdf19922eeaab9

"Уламки летіли і далі, пошкоджували і внутрішні деталі. Саме такий комбайн із комп'ютером - у нас єдиний. Він одразу зважував масу зерна з наших ділянок соняшнику, його вологість, видавав звіт, друкував", — зазначив Юрій Огурцов.

b6bdf1c59a227435

Нині на території експериментальної бази тривають ремонти: треба залатати дірки від снарядів у приміщеннях зернових складів. Лабораторії для вивчення сортів рослин обладнали в іншому приміщенні.

b638e9af58204b04

Пообіді всі працівники селекційного корпусу працюють в полі — сіють пшеницю. Заступник директора каже, що загальна площа полів інституту — понад тисячу гектарів. Третина цих територій досі не розмінована.

8b8e99a54a0ac101

На роботу до експериментальної бази повернулася лише половина працівників, рук не вистачає, зазначає заступник директора. Нині тут збирають врожай. На черзі — соняшник, після — прибиратимуть сою і досліджуватимуть зібране.