Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

Аграрна наука, аграрне виробництво, фермери – це одне єдине ціле. Ми маємо разом працювати на кінцевий результат заради успішної і заможної держави, заради майбутнього, - Ярослав Гадзало

Спілкуючись з журналістами під час заходів, які відбулися 2 липня на полігоні Виставково-інноваційного центру НААН (село Ксаверівка Друга, Васильківський район, Київська область) у рамках Всеукраїнського дня поля 2020, Президент НААН України Ярослав Гадзало наголосив на важливості державної підтримки сільгоспвиробників та зауважив, що ті результати наукової діяльності установ НААН, які маємо на демонстраційних полігонах структурних підрозділів НААН, – ще одне переконливе свідчення того, що лише у співпраці з аграрною наукою можна досягти гарних результатів у сільськогосподарській діяльності. Попри складні погодні умови цієї весни і літа, на демонстраційних полях урожай практично не постраждав.

Ярослав Михайлович висловив підтримку позиції Президента, який погодився з думкою аграріїв щодо необхідності створення окремого Міністерства сільського господарства, адже для однієї з найбільших у Європі агарних держав, якою є Україна, успішна державна політика в галузі сільського господарства дуже важлива. Також було наголошено на доцільності передачі НААН функцій дорадчої діяльності для надання всебічної і ефективної допомоги сільгоспвиробнику.

IMG_1604.jpg

«Під час візиту на Херсонщину Президент України Володимир Зеленський підтримав позицію аграріїв країни щодо створення Міністерства, яке займатиметься виключно питаннями розвитку сільського господарства. Для найбільшої  аграрної держави у Європі, якою є Україна, це дуже важливо.  Ми маємо величезний інтелектуальний потенціал у аграрній науці, який забезпечує розвиток агарного комплексу держави. Для прикладу, по зернових та олійних культурах за останні 15 років валовий збір подвоївся, збільшився експорт до показників загального валового збору, які мали 15-16 років тому. Це – також результат роботи селекціонерів, науковців, завдяки яким ми маємо можливість у будь-якій кліматичній зоні, де є наукові установи НААН, на селекційних ділянках, демонстраційних полігонах  показати виробниками тисячі різних сортів  і гібридів, з яких ті можуть обрати найкращі для своїх умов. Сьогодні ми маємо можливість переконатися, що на центральному полігоні, попри катаклізми погоди, посіви у прекрасному стані, у набагато кращому, ніж на полях, які знаходяться навколо. Це результат ефективної праці науковців. Адже, завдяки їх діяльності, щороку реєструється більше сотні різних сортів і гібридів, з яких можна обирати оптимальні для кожної кліматичної зони. Окремо хочу наголосити на успішній і дуже важливій роботі науковців щодо комплексного захисту  від 5-6 хвороб пшениці нашої селекції, ячменю і інших культур…

Ще одне важливе питання, яке порушує НААН, - щодо доцільності передачі НААН функцій дорадчої діяльності  для надання всебічної і ефективної допомоги сільгоспвиробнику – щодо підбору сортів (якщо говорити про рослинництво), рекомендацій щодо строків посівів та обробки, підбору препаратів, сільгосптехніки та передових технологій, які допоможуть зберегти і суттєво збільшити врожай і зберігати баланс екологічної системи.  У нас є інноваційне відділення, яке займається впровадженням наших вітчизняних сортів і гібридів сільськогосподарських культур. Це успішна світова практика, яка дозволить нам вже за 10-15 років наблизитися по виробництву, наприклад, зерна до 100 млн тон.

IMG_1600.jpg

Аграрна наука, аграрне виробництво, фермери – це одне єдине ціле. Ми маємо разом працювати на кінцевий результат заради успішної і заможної держави, заради майбутнього».